Jizerskohorský dogtrekking

Krásný víkend v Jizerkách :) Filip s páníčkem to sice museli po cca 6km otočit směr zpět, Filip si začal lehat a bylo na něj i docela dusno, my s Dennym pokračovali do cíle a když nás ti dva nezdržovali podstatně jsme si vylepšili průměrnou rychlost :) Na tomto treku si s našimi psy připadám jak exot :) Většinou se ho účastní běžci, co celou trať běží a mají k tomu i psy :) Ale to nám vůbec neva, protože je v penzionu Sokolovna úžasné zázemí a trek pořádají skvělí pořadatelé :) takže za rok budem dělat exoty zas :) 

Fotky jsou tady: 

https://momonka1.rajce.idnes.cz/Jizerskohorsky_dogtrekking_2012_-_foto_ze_startu/

https://momonka1.rajce.idnes.cz/Jizerskohorsky_dogtrekking_2012_-_foto_z_kratsi_trasy_cil_nekterych/

https://momonka1.rajce.idnes.cz/Jizerskohorsky_dogtrekking_2012-_vyhlaseni_delsi_trasy/

Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím 

Je 24. března 2012, sobotní časné ráno a já s oběma pesany,vyrážím směr Lázně Toušeň na Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím. Beru i Filíse (ať se taky někam podívá), protože jdeme jen výlet 23km a to dá v pohodě.

Po absolvování prezence, předstartovního meetingu jdeme v 8:40 hod. na start. Kluci vyráží raketovým tempem, asi chtějí dohonit všechny psy (či spíš háravky) před nimi, na procházce takhle rychle nechodí. Procházíme Starou Boleslav, jdeme lesem s pískovými cestami ke koupališti Lhota, kde v létě musí být moc pěkně. Kluci (hlavně Filip) maká, a jak táhnou oba, začínají mě bolet svaly, o kterých ani nevím, že je mám. Od koupaliště jdeme po Sudovské lesní cestě do Hlavence, kde jsme nebyli líní, a zašli se podívat na nádherný památník Karla VI. a sv. Huberta, který jako mnoho jiných staveb ve zdejším kraji  nechal vybudovat hrabě Špork  pán na Lysé. Cesta výletu pokračovala ke Čtyřem kamenům a do Skorkova a Podbrah. Odtud jsme pokračovali do Otradovic a podél Jizery do cíle – Říčních lázní Jizerka.  Po cestě jsem si sebrala jen jednu kešku, k mé neradosti byla u krásného památníku v Hlavenci jen multina,a to jsem se nechtěla zdržovat.

Počasí vyšlo naprosto super, trasa byla taky moc pěkná s minimem asfaltu. Tento dogtrek  je zvláštní tím, že se po cestě musí mít „oči otevřené“ a sledovat okolí, protože se v itineráři musí odpovídat formou testu a,b,c, na různé otázky. Já jsem všechny odpovědi na otázky měla dobře, i když jsem si jednu tipla, ale trefila se. Do cíle jsme došli v 13:59hod. Jsme na 26. místě z 31. odstartovaných účastníků.

Fotečky jsou tady:  https://momonka1.rajce.idnes.cz/Dogtrekkingove_hratky_Jarnim_Polabim/

Jihočeská pohoda

Málokdy se mi povede, že můžu jít s oba psy najednou dogtrekk. Na Jihočeskou pohodu jsem přihlásila oba a šli jsme jen procházku 25km. Neskutečně jsem si to užila, psy poslouchali, krásně táhli. Škoda, že Filip nemůže na long, do kopců by se chodilo líp. A dokonce jsme byli 3. :) Krásně jsem si zafotila a po cestě sebrala dvě kešky. Příští rok nás tam má Terka s Martinou určitě znovu!!!!!!!!

fotky: https://momonka1.rajce.idnes.cz/Jihoceska_pohoda/